Wolfgang Petersen

Dirbo prie

2004

Troja (2004)

- Režisierius
1981

Povandeninis laivas (1981)

- Režisierius

Dirbo prie

1981

Povandeninis laivas (1981)

- Scenarijaus autorius

Volfgangas Petersenas (vok. Wolfgang Petersen, 1941 m. kovo 14 d. – 2022 m. rugpjūčio 12 d.) – vokiečių ir amerikiečių režisierius, prodiuseris ir scenaristas.

  1. 1985 m. pasirodė pirmasis V. Peterseno filmas pastatytas Holivude – „Mano priešas“ (angl. Enemy Mine), bet ši fantastinė drama režisieriui populiarumo neatnešė.
  2. 1993 m. pasirodė V. Peterseno režisuotas dramatinis trileris „Prie ugnies linijos“ (angl. In the Line of Fire), kuriame vaidino Klintas Istvudas, o 1995 m., pasirodė fantastinis trileris „Epidemija“ (angl. Outbreak) su Dastinu Hofmanu, karinio virusologo vaidmenyje, kuris stengiasi sustabdyti pasaulinę biologinę katastrofą.
  3. 1997 m. pasirodė jo režisuotas filmas „Prezidento lėktuvas“, su Harisonu Fordu. Filmas surinko virš 300 mln. JAV dolerių ir sulaukė teigiamų kino kritikų atsiliepimų. Tų pačių metų kitame projekte – „Raudonasis kampas“, V. Petersenas dirbo išskirtinio prodiuserio rolėje.
  4. 1998 m. sulaukęs 57-erių, V. Petersenas tapo Holivudo režisieriumi ir pradėjo dirbti su vokiečių kinematografu Mišeliu Balchauzmu, dažnai bendradarbiavo su režisieriumi Martinu Skorseze.
  5. 2000 m. V. Petersenas režisavo filmą „Pražūtinga audra“. Nuotykių filmas pasakoja apie jūreivius bandančius per audrą pasiekti krantą. Filme vaidino Džiordžas Klunis, Markas Volbergas, Diana Lein. Tais pačiais metais sukurtas ir dokumentinis filmas „Bernd Eichinger – wenn das Leben zum Kino wird“.
  6. 2004 m. V. Petersenas buvo epinio filmo „Troja“ režisierius, kuriame vaidina visa plejada Holivudo žvaigždžių: Bredas Pitas, Orlando Blumas, Diana Kriuger ir kt. Filmas „Troja“ tapo geriausiu metų filmu ir surinko apie 500 mln. JAV dolerių.
  7. 2006 m. gegužę pasirodė pakartotina Polo Viljamo Galiso romano „Poseidonas“ ekranizacija, filmas „Poseidonas“. Filmas kainavęs 160 mln. JAV dolerių tapo populiariausia tų metų vasaros juosta. Filme pasakojama apie kruizinio laivo „Poseidonas“ katastrofą Atlanto vandenyne.
  8. 2008 m. V. Petersenas turėjo pristatyti savo naują darbą, fantastinį veiksmo filmą, „Endero žaidimas“ (angl. Ender’s Game), bet dėl neaiškių priežasčių darbai sustojo ir dabar prodiuseriai ieško naujo režisieriaus, o filmo premjera buvo perkelta į 2009 m.