Vytautas Šapranauskas

Vytautas Šapranauskas (1958 m. balandžio 19 d. Vilniuje – 2013 m. balandžio 18 d. Vilniuje) – Lietuvos aktorius, televizijos laidų vedėjas, humoristas.

Pasak Teatro sąjungos pirmininko Ramučio Rimeikio, „vienas talentingiausių Lietuvos scenoje ir komiško, ir dramatiško plano“.
1976–1980 m. baigė Lietuvos valstybinę konservatoriją (kurso vad. Algė Savickaitė ir Vitalijus Lanskojus).

1977–1990 m. dirbo rusų dramos teatre, jame suvaidino savo pirmajame spektaklyje. 1990–2005 m. vaidino Vilniaus mažajame teatre, 2008-2013 m. „Domino“ teatre.

Pasižymėjo neeiliniais improvizacijos sugebėjimais, aštriu liežuviu, puikiu humoro jausmu, mėgo juodą humorą. Su „Juodojo humoro klubu“ keliavo po Lietuvą.

Garsino ir animacinius filmus „Up“, „Garfildas“, „La troškinys“, „Zebriukas Dryžius“, „Ledynmetis 3“. Buvo vyriškų drabužių „Pierre Cardin“ veidu Lietuvoje.

Iš gyvenimo pasitraukė prieš pat savo 55-ąjį gimtadienį. Aktoriaus aplinkos žmonių teigimu, buvo bandęs nusižudyti ir anksčiau, paskutinį sykį – prieš kelias savaites iki mirties. Aktorius prieš mirtį telefonu išsiuntė kelias trumpąsias žinutes apie tai, jog gyvenimo kelią jis jautėsi jau įveikęs.

Interviu teigė, kad visuomet dėvįs kaukę ir niekuomet iki galo neatsiveriąs net artimiausiems žmonėms. Pasak Arūno Sakalausko, Šapranauskas buvo vienišas; kentėjo dėl savo populiarumo ir savo TV laidų kokybės: „talentingasis Vytautas Šapranauskas buvo „Ferrari“, tačiau televizijoje jam reikėjo važinėti vaikišku dviratuku ir vaidinti zuikį“.

Buvo pašarvotas Vilniaus mažajame teatre. Palaidotas Menininkų kalnelyje (Antakalnio kapinės).