Taika Waititi

Aktorius

2022

Toras. Meilė ir griaustinis (2022)

- Korg / Old Kronan God (įgarsinimas)
2023

Tikslas - įvartis (2023)

- American Samoan Priest

Dirbo prie

Writing

2023

Tikslas - įvartis (2023)

- Screenplay

Directing

Production

Taika Deividas Kohen (angl. Taika David Cohen, g. 1975 m. rugpjūčio 16 d.), profesionaliai žinomas kaip Taika Vaititis (angl. Taika Waititi) – Naujosios Zelandijos režisierius, aktorius ir komikas.

2022 m. žurnalas „Time“ savo kasmetiniame sąraše jį įtraukė į 100 įtakingiausių pasaulio žmonių sąrašą.

Taika Deividas Kohen gimė 1975 m. rugpjūčio 16 d. Raukokorėje, Plenty įlankos regione Naujosios Zelandijos Šiaurės saloje, ir užaugo rytinėje pakrantėje bei Aro slėnyje Vašingtone. Vaititis teigė, kad jo motinos šeima buvo Rusijos žydai, „sumišę su trupučiu airių“ ir kitais europietiškais protėviais, o jo tėvo pusė buvo „maorių ir šiek tiek prancūzų kanadiečių“. Vaititis save apibūdina kaip „Polinezijos žydą“. Jis augo labiau susijęs su savo maorių šaknimis, šeimoje, kurioje judaizmas nebuvo „aktyviai praktikuojamas“.

Vaitičio tėvai išsiskyrė, kai jam buvo maždaug penkeri, ir jį augino mama. Jis mokėsi Onslou koledže, vėliau studijavo teatrą Velingtono Viktorijos universitete, kur 1997 m. įgijo menų bakalauro laipsnį. Iš pradžių savo darbui kine ir rašymui jis naudojo motinos pavardę Kohen, o vizualiesiems menams – tėvo Vaititis. Po pirmojo trumpametražio filmo sėkmės jis ir toliau profesionaliai naudojo Vaitičio pavardę.