Sylvester Stallone

Aktorius

1995

Žudikai (1995)

- Robert Rath
2015

Krydas: Gimęs kovoti (2015)

- Rocky Balboa
2001

Lenktynininkas (2001)

- Joe Tanto
2012

Nesunaikinami 2 (2012)

- Barney Ross
2010

Nesunaikinami (2010)

- Barney Ross
2023

Nesunaikinami 4 (2023)

- Barney Ross

Dirbo prie

2018

Krydas II: Kylanti legenda (2018)

- Scenarijaus autorius
2010

Nesunaikinami (2010)

- Scenarijaus autorius

Dirbo prie

2010

Nesunaikinami (2010)

- Režisierius

Aktorius

Sylvester Stallone gimė 1946 m. Niujorke. Gimdymo metu kūdikiui buvo pažeistas veido nervas: ilgą laiką berniukas sunkiai kalbėjo ir nepilnai atmerkdavo akis. Vaikai nuolat iš jo šaipydavosi, tai Sylvesteriui savo garbę tekdavo ginti kumščiais. Sylvesterio tėvas – emigrantas iš Italijos, kirpėjas, prastai kalbėjęs angliškai ir manęs, kad sūnūs seks tėvo pėdomis. Jo žmona – Žaklina Stallone į gyvenimą žiūrėjo kiek kitaip. Odesos žydo emigranto anūkė buvo energinga ir smalsi moteris: jaunystėje šoko Brodvėjaus scenoje, vaikščiojo lynu cirke, dalyvavo grožio konkursuose. Žaklina manė, kad karjerą galės tęsti ir gimus vaikams. Ji atidavė juos auklei ir grįžo į šou verslą. Iki 5 metų, Stallone ir jo brolis Frenkas tėvus matė tik sekmadieniais. Vienintelė paguoda vaikams buvo komiksai. Stallone valandų valandas galėdavo studijuoti piešinėlius ir pakakdavo auklei pažiūrėti į berniuką, kai šis iškart pradėdavo vaizduoti pieštus herojus. Pradžioje jis tik mosikuodavo kumščiais, tačiau kartą nesėkmingai nusileido, šokdamas iš pirmo aukšto. Vaikas susilaužė keletą kaulų. Po šio incidento mama nutarė, kad metas jai mesti karjerą scenoje. Ji išvyko į Merilendą, atidarė kosmetologijos saloną, greitai praturtėjo. Vyrą ji paskyrė salono vadovu, o pati visą laisvą laiką nutarė skirti vaikams. Bet kaip tik to laisvo laiko ir nebuvo: netrukus ji tapo dar kelių salonų savininke. Vaikai ir vėl augo savaime.


Iki 12 m. Stallone pakeitė 13 mokyklų. “Tegul jūsų sūnus ieško kitos mokyklos muštynėms”, – sakydavo mokyklų vadovai. Tuo metu mama jau išsiskyrė su pirmuoju vyru, ištekėjo už picerijos savininko ir toliau neturėjo laiko vaikams.


Kai Stallone sukako 15 metų, mama suprato, kad reikia imtis griežtų priemonių. Ji išsiuntė energingą sūnų į privatų internatą sunkiems paaugliams (Devereaux High School). Sylvesteris pirmąkart susidūrė su situacija, kai reikia kažkam paklusti: mokykloje buvo itin griežtos taisyklės ir teko prie jų prisitaikyti. Netrukus jis tapo vienu iš geriausių mokyklos sportininkų. Kadangi jokių kitų pramogų nebuvo, Stallone skaitė visas knygas, kurios pakliūdavo jam į rankas. Nors atestato pažymiai buvo siaubingi, būsimoji žvaigždė įstojo į amerikiečių koledžą Šveicarijoje, Ženevoje. Tai išgelbėjo jį nuo tarnybos armijoje. Sylvesteris Stallone studijavo aktorystę. Jis tapo vienu geriausių koledžo aktorių. Puikiai suvaidinęs baigiamajame spektaklyje, Stallone suprato, jog jo pašaukimas – vaidyba. 60-ųjų pabaigoje jis grįžo į JAV ir įstojo į Majamio Universiteto Dramos fakultetą. Po pirmųjų užsiėmimų dėstytojai vienu balsu pareiškė, kad jis neturi jokių gabumų ir tik be reikalo gaišta laiką. Tada jis nutarė imtis dramaturgijos, tačiau jo pjesė, parašyta studentiškam teatre, patyrė visišką fiasko. Stallone metė universitetą ir išvyko į Niujorką, kur pradėjo dalyvauti kino bandymuose, perklausose.


1975 m. Stallone atsitiktinai pateko į Muhamedo Ali ir Čako Vepnerio mačą. Grįžęs namo, jis per tris dienas sukūrė istoriją apie boksininką – “Rokis”. Prodiuseris Irvinas Winkleris susidomėjo projektu, tačiau jis nepritarė, kad pagrindinis vaidmuo atitektų pačiam Stallone. Galų gale, prodiuseris sutiko su viena sąlyga: Stallone turėjo dirbti beveik nemokamai. Tuo metu vyruko banko sąskaitoje buvo vos 105 doleriai, jo pirmoji žmona Saša (Sasha Czack, vedė 1974 m.) laukėsi kūdikio, jis neturėjo pinigų susimokėti už nuomą, tačiau…sutiko. “Ant kortos pastačiau viską, net šeimą,” – pasakojo Stallone. “Rokis” buvo nufilmuotas per mėnesį už menką pinigų sumą. Filmas surinko per 225 milijonus dolerių kino teatruose, tapo vienu pelningiausių to meto filmu ir net buvo nominuotas “Oskarui” kaip geriausias metų filmas. Po premjeros 30-metis Stallone tapo pirmo ryškumo žvaigžde ir vienu įtakingiausių žmonių Holivude. Spaudoje pasipylė žinutės apie galybę Stallone ir jo kino partnerių romanų, ir jo žmona neištvėrusi nutarė skirtis, nors šeima tada augino du vaikus. Stallone atidavė žmonai pusę savo turto – 33 milijonus JAV dolerių. Bet jis kur kas labiau baiminosi, kad sūnums taps svetimas žmogus. Todėl net ir skirdamasis išsaugojo gerus santykius su Saša, o vieną sūnų pakvietė vaidinti juostoje “Rokis 5”.


1986 m. filmuojant kovinį filmą “Kobra”, Stallone susipažino su olande manekene Brigita Nilsen (Brigitte Nilsen). Kai tik pora susituokė, Stallone gyvenimas virto tikru košmaru. Brigita Nilsen, pasirodo, buvo laisvos meilės šalininkė. Ji tuokėsi tik norėdama gauti teisę gyventi JAV. Iškart po vedybų Brigita ir toliau bendravo su buvusiais ar naujais meilužiais ir meilužėmis. Stallone tapo bulvarinės spaudos pajuokos objektu.1987 m. jis išsiskyrė ir pažadėjo niekada daugiau nevesti. Aktorius prasilaikė lygiai 10 metų.


1989 m. Stallone susipažino su fotomodeliu Dženifer Fleivin (Jennifer Flavin). Tada jai buvo vos 19-ka metų, jam – 43-eji. Iš pradžių jie buvo tik draugai. Tik po keletos metų pora tapo meilužiais. Iki 1995-ųjų skandalo jų santykiai klostėsi be menkiausio debesėlio. Minėtais metais viena dama paskelbė, kad laukiasi Stallone vaikelio…Išgirdusi tokią naujieną, Dženifer metė mylimąjį. Po vaiko gimimo aktorius išsireikalavo DNR tyrimo ir įrodė, kad su tuo neturi nieko bendro. Tačiau atstatyti sugriautų santykių nepavyko. Stallone pradėjo susitikinėti su manekene Endže Everhart. Jie netgi paskelbė apie sužadėtuves, bet kiek vėliau Stallone atšaukė būsimas vestuves.


1995 m. per Kalėdas Stallone įkalbėjo Dženifer susitikti su juo. Tuo metu gražuolė jau laukėsi judviejų vaikelio. Dukra Sofija Roza gimė su įgimta širdies yda. 3 mėnesių kūdikiui buvo atlikta sudėtingiausia širdies operacija. Keletą savaičių medikai kovojo dėl vaiko gyvybės. Tik 1997-aisiais pavojus praėjo ir laimingi tėveliai galėjo atšvęsti vestuves.


Šiandien Stallone – visai kitas žmogus. Kartu su Dženifer jie augina 3 vaikus. Jauna mama baigė modelio karjerą ir atidarė kosmetika prekiaujančią įmonę, kurios apyvarta – dešimtys milijonų per metus. Pora gyvena Los Andžele prabangiame itališkos architektūros name. Aplink namą – milžiniškas sodas, baseinas, vaikų žaidimo aikštelė. “Šiuo metu aš ne tik gyvenu, – sako Sylvester Stallone. – Šiuo metu aš džiaugiuosi gyvenimu.Niekada nemaniau, kad kada nors galėsiu būti toks laimingas. Jaunystėje nemažai iškentėjau, dažnai nudegdavau. Tačiau išmokau branginti gyvenimą.”