Steven Soderbergh

Steven Soderbergh – JAV kino režisierius, prodiuseris, scenaristas ir kinematografas. Pirmasis garsus Soderbergo filmas buvo Seksas, melagystės ir vaizdajuostė. Jis laimėjo aukščiausią Kanų apdovanojimą – auksinę palmės šakelę, buvo ypač sėkmingas komerciškai visame pasaulyje.

Nuo 1993 iki 1998 režisierius kūrė mažabiudžetinius, komerciškai nelabai sėkmingus filmus. Paskutiniame jų, Out of Sight (1998) vaidino Jennifer Lopez ir George Clooney. Filmas buvo palankiai įvertintas kritikų, tačiau taip pat neypač sėkmingas komerciškai. Tai buvo Clooney ir Soderbergh ilgalaikio bendradarbiavimo pradžia.

2000 m. išleistas Traffic apie nelegalią narkotikų prekybą laimėjo jam oskarą už režisūrą ir tapo sėkmingiausiu režisieriaus filmu nuo sex, lies and videotape laikų. Tais pačiais metais Steven Soderbergh buvo nominuotas oskarui už režisūrą ir su kitu filmu – Erin Brockovich. Tai buvo pirmasis ir kol kas vienintelis toks atvejis Oskarų apdovanojimų istorijoje.

Pelningiausias režisieriaus filmas iki dabar yra Oušeno vienuoliktukas (Oceans eleven, 2001), kuriame vaidina visas rinkinys garsių aktorių (George Clooney, Brad Pitt, Mat Damon, Andy Garcia, Julia Roberts ir kt.). 2002 metais, vėl taip pat kartu su George Clooney, sukūrė filmą Soliaris pagal S. Lemo to paties pavadinimo fantastinę knygą.

2011 m. sukurtas ir kritikų kukliai įvertintas fantastinis katastrofos filmas „Užkratas“ naują prasmę įgavo 2020 m., kai jo siužetas iš dalies pasikartojo realiame gyvenime per COVID-19 pandemiją.