Ryan Gosling

Rajanas Tomas Goslingas (angl. Ryan Thomas Gosling; g. 1980 m. lapkričio 12 d.) – kanadiečių kino aktorius.

Ryan Gosling gimė 1980 m. lapkričio 12 d. Šv. Juozapo ligoninėje – Londone, Ontarijuje. Tėvai Thomas ir Donna Gosling. Gosling pradėjo šou karjerą dainuodamas kartu su savo seserimi Mandi, vietinio pobūdžio talentų konkursuose. Vaikystėje Ryan privertė savo motiną rimtai sunerimti ir pradėti juo labiau rūpintis, po to kai mokykloje pradėjo įsivelti į muštynes. Kai buvo dar vaikas jam buvo diagnozuotas sutrikimas, dėl dėmesio stokos labai didelis hiperaktyvumas. Savo energiją jis galėjo išlieti Micky Mouse Club šeštame ir septintame sezonuose. Jis buvo išrinktas dalyvauti šiame šou iš tūkstančių norinčių, 1993 m. jis daugumą laiko praleido šalia Britney Spears, Christinos Aguileros, JC Chasez, Justin Timberlake, su kuriais jis gyveno, kol filmavosi Micky Mouse Club.

Karjera

Gosling niekada neturėjo profesionalių aktorystės pamokų. Jis tapo žinomas po tokių vaidmenų televizijos serialuose, kaip: „ Young Herculis“ ir „Breaker High“. Garsiausi jo vaidmenys Jungtinėse Valstijose buvo: „The Slaughter Rule“, „Murder by Numbers“, „Remember the Titans“, „The United States of Leland“, „The Notebook“ ir „The Believer“ (filmas 2001 metais laimėjo svarbiausią žiuri prizą „Sundance“ filmų festivalyje).

2004 metais žurnalo „People“ buvo išrinktas į 50 seksualiausių viengungių sąrašą. 2006 metais Stokholmo filmų festivalyje laimėjo geriausio aktoriaus prizą. 2007 metų kovo mėnesį Spirit Awards apdovanojimuose Ryan vėl laimėjo geriausio aktoriaus apdovanojimą.

Jis taip pat buvo nominuotas Academy Awards, Screen Actors Guild Award ir Broadcast Film Critics Association Award apdovanojimuose.