Robert De Niro

Aktorius

2010

Stounas (2010)

- Jack
1993

Berniuko gyvenimas (1993)

- Dwight Hansen
2015

Džoja (2015)

- Rudy
2010

Mačetė (2010)

- Senator John McLaughlin
1995

Kazino (1995)

- Sam 'Ace' Rothstein
1990

Geri vyrukai (1990)

- James Conway
1976

Taksi vairuotojas (1976)

- Travis Bickle
2023

Gėlių mėnulio žudikai (2023)

- William King Hale

Gimė Niujorke. Italų kvartalo gyventojai jį vadindavo “pienišku Bobu”, nes jis buvo labai išbalęs ir ištysęs. Draugai iki šiol jį vadina Bobiu. Mažasis Bobis visą laiką daugiau laiko praleisdavo prie knygų, nei su draugais. Tik paauglystėje susidėjo su smulkiomis Niujorko gaujomis ir tapo gatvės gyventoju. Niekas nenumanė, jog šis paauglys taps tikra kino legenda…

R. de Niro debiutą filme “Vestuvės” 1963 m. verta paminėti jau vien todėl, kad jo režisierius buvo Brajanas de Palma. Tačiau, deja, filmas pasirodė tik po 6 metų ir žiūrovų susidomėjimo nesulaukė. Beje, už savo pirmuosius filmus aktorius gaudavo po….100 dolerių…

Holivudo žinovų dėmesį De Niro patraukė tik suvaidinęs beisbolo žaidėją filme “Mušk būgną lėtai” ( 1973 m. ). Už šį vaidmenį jis buvo apdovanotas Niujorko kino kritikų kaip geriausias aktorius. Tais pačiais metais jis nusifilmavo Martino Scorsezės filme “Skurdžios gatvės”. Šiuo filmu prasidėjo ilgai trukęs dviejų talentingų žmonių bendradarbiavimas. Abu jie sukūrė aštuonis vieną už kitą garsesnius filmus: “Taksi vairuotojas”, “Įniršęs bulius” ir t.t.
1974 m. pasirodymas Franceško Kopolos filme “Krikštatėvis” pavertė Robertą de Niro pasauline kino žvaigžde. Jo suvaidintas jaunasis Vito Karleonė pelnė jam Oskarą už geriausią antraeilį vaidmenį. Tiesa, pirmąjį Oskarą de Niro gavo už vaidmenį filme “Įniršęs bulius”.

Pasakojama, kad, ruošdamasis vaidmeniui, De Niro ištisas valandas praleidžia prie veidrodžio. Niekas nepaneigs, kad persikūnyti į filmo personažą jam puikiai sekasi. Pavyzdžiui, vaidmeniui juostoje “Įniršęs bulius” aktorius specialiai priaugo 30 kg. Vėliau beveik taip pat greitai tą svorį numetė.

Apie de Niro sklando gandai, kad jis toks pat neįmenamas kaip ir jo personažai. Karjeros pradžioje jis sutikdavo duoti interviu, tačiau vėliau nusprendė, kad asmeninis gyvenimas neturi nieko bendro su vaidybine karjera. Apie savo vaikystę jis išvis nenori kalbėti…

Robertas De Niro gimė Niujorke menininkų šeimoje. Jo motina, Virginija Admiral, buvo dailininkė, tėvas Robertas De Niro ( dabar jau miręs ) – dailininkas abstrakcionistas, skulptorius ir poetas. Iki šiol jo darbus galima pamatyti Niujorko Metropoliteno muziejuje ir viename iš De Niro restoranų. Nors tėvai gana anksti išsiskyrė, mažojo Roberto vaikystė buvo unikali jam suteikiama laisve ( bet tikriausiai mažiau unikali slegiančia vienatve ). Jis buvo labai uždaras ir nedrąsus vaikas. Pirmąkart savo baikštumą nugalėjo būdamas 10-ties – suvaidino liūtą spektaklyje “Ozo burtininkas”.

Būsimosios žvaigždės paauglystė praėjo gatvėje, maloniai leidžiant laiką su vietinėmis gaujomis. Tačiau vaidinti jau labai norėjosi. Būdamas 16-kos suvaidino spektaklyje “Lokys” pagal A.Čechovo pjesę. Nuo šio spektaklio prasidėjo 15 m. trukusi De Niro teatro karjera. Deja, sulaukęs 16-kos, vaikinukas buvo išmestas iš mokyklos. Kaip ir dauguma garsiausių mūsų amžiaus aktorių, vaidybos meno jis mokėsi pagal Stelos Adler metodą. Tai ir buvo vieninteliai 2 Oskarų laimėtojo mokslai.

Dar daugiau gandų sklando apie aktoriaus asmeninį gyvenimą. Jis buvo vedęs aktorę Dianą Abot ( 1976 m. ) ir turėjo sūnų Rafaelį bei įdukrą Driną. Pora išsiskyrė po kelerių bendro gyvenimo metų ( 1988 ). Tačiau gandai tebesklando, juolab, kad aktorius nesistengia nei jų patvirtinti, nei paneigti. Į De Niro draugių sąrašą mielai įtraukiama ir juodaodė manekenė Naomi Cambell. Gandai gandais, o 1997 m. jis vedė savo ilgametę draugę 42 m. stiuardesę Greis Haitauer. Nors, anot draugų, pora susituokė iš didelės meilės, tačiau po metų, gimus sūnui Eliotui, prasidėjo šeimos nesutarimai. Nors De Niro buvo labai rūpestingas tėvas, tačiau ir labai užsispyręs darboholikas. Matyt,Greis pavargo būti viena.
Tęsiant žvaigždės vaikų sąrašą, reikia paminėti dvynukus Aaroną ir Džulianą ( mamytė – irgi aktoriaus draugė dainininkė Touki Smis ). Tiesa, ta pati auklė prižiūri ir dvynukus, ir Eliotą. Greis, žinoma, nelabai patenkinta, bet ką gi darysi…

Prie pikantiškų įvykių priskiriamas ir nuotykis Paryžiuje, kai Robertas De Niro buvo apklaustas kaip liudininkas prostitučių byloje. Po 9 h trukusios apklausos, de Niro prisiekė, kad į Paryžių nebekels kojos. Apie tai paskelbęs vienas prancūzų laikraštis turėjo sumokėti keliolikos tūkstančių JAV dol. baudą už aktoriaus garbės ir orumą įžeidimą.

Vienas aktorių pomėgių – investuoti pinigus į su maistu susijusį verslą. Jis turi ne vieną puošnų restoraną Manhetene, ir toliau atidarinėja panašias įstaigas. Visur ten – itališka virtuvė.

Robertas De Niro yra pripažintas vienu iš 25 visų laikų geriausių aktorių. Jis mėgsta draugams guostis, kad Holivude nebesukuriami geri scenarijai…