Orlando Bloom

Orlando Bloom`as gimė 1977 metų sausio 13 dieną, Kanterburyje, Kente, Didžiojoje Britanijoje.

Jo tėvas, Harry Bloom`as buvo legendinis politinis aktyvistas, kovojęs už pilietines teises Pietų Afrikoje. Tačiau jis mirė, kai Orlando buvo vos 4 metukai. Orlando ir 2 metais vyresnę seserį užaugino jų motina Sonia ir šeimos draugas Colin Stone`as. Kai Orlando suėjo 13 metų, motina jam atskleidė, kad jo tikrasis biologinis tėvas ir yra Colin.

Orlando lankė Šv. Edmundo mokyklą Kanterburyje. Daugelis pamokų sekėsi sunkiai, nes jis kentėjo nuo disleksijos (gebėjimo skaityti sutrikimo). Labai patiko menai, mėgo poeziją, fotografiją, skulptūrą. Dalyvavo mokyklos vaidinimuose ir vietiniame teatre.

16 metų, paskatintas motinos, išsikraustė į Londoną ir įstojo į Nationalinį jaunimo teatrą (National Youth Theatre). Po dviejų sezonų gavo stipendiją mokytis Britų – Amerikiečių dramos akademijoje (British American Drama Academy). Kaip ir daugelis jaunų aktorių dalyvaudavo televizijos serialų atrankose, pasirodė kritiškai vertinamame filme „Vaildas“ („Wilde`).

Po to įstojo į Guidhall muzikos ir dramos mokyklą (Guidhall Music and Drama School). 1998 metais nelaimingo atsitikimo metu iškrenta iš trijų aukštų namo ir susilaužo nugarą. Baiminamasi, kad daugiau niekada negalės vaikščioti, tačiau labai greitai pasveiksta ir grįžta ant scenos.

1999 metais dalyvauja režisieriaus Peter Jackson`o atrankoje ir gauna Legolaso vaidmenį filmų trilogijoje „Žiedų Valdovas“. Filmai filmuojami Naujojoje Zelandijoje ir ten Orlando praleidžia 18 mėnesių. Vaidmuo atneša didelį populiarumą ir toliau seka tokie filmai kaip: „Juodojo vanago žūtis“, „Kelly gauja“, „Karibų piratai: Juodojo perlo užkeikimas“, „Troja“, „Kalcio vaikis“, „Uostas“.