Nastassja Kinski

Nastassja Kinski vaikystėje žavėjosi Merilina Monroe air Audrey Hepburn. Paauglystėje yra keletą dienų praleidusi kalėjime, nes autobuse važiavo “zuikiu” ir atsisakė mokėti baudą…

Apie keistą tėvą ir dar keistesnę pažintį su jos mama

Klausas Kinskis, rusų ir lenkų kraujo turintis Vokietijos pilietis, buvo vadinamas “didžiu vokiečių aktoriumi”. Vieni jį laikė genijumi, kiti – bepročiu. Iki pat gyvenimo pabaigos jis išliko garsiu širdžių ėdiku ir nepataisomu donžuanu. Paryžiaus teatro scenose išgarsėjo moterų vaidmenimis. Keletą mėnesių yra miegojęs karste, nes norėjo kuo tiksliau suvaidinti vampyrą. Visos paliktos moterys prisimindavo jį su keistu virpuliu. Viena jo aukų tapo jaunutė didelių akių pardavėja. Su ja aktorius susipažino parduotuvėje ir tą pačią dieną vedė.

Gal ir laiminga aktorės vaikystė

Dukra šiai įdomiai porai gimė 1961 m. sausio 24 d. ir ją pavadino rusišku vardu – Nastassja. Aktorė sako, kad jos vaikystė buvo nuostabi: “Visose vaikystės nuotraukose šypsausi. Tėvai anksti suprato, kas man įdomu ir stengėsi man padėti. Jie niekada nesodindavo manęs prieš televizorių, nepirkdavo tūkstančių žaislų, kaip daro daugelis Amerikos tėvų. Kartais manau, kad gavau per daug meilės. Tai man iki šiol yra atspirtis”.


Tėvai išsiskyrė, kai Nastassjai buvo penkeri. Mergaitė liko gyventi su mama. Iki 12-kos, kai pagaliau apsistojo Vokietijoje, šeima nuolat kėlėsi iš vienos pasaulio vietos į kitą. Ji laisvai kalba anglų, prancūzų, vokiečių ir italų kalbomis. Ji gali bendrauti ispaniškai ir portugališkai.

Nastassjos Kinski santykiai su ekscentrišku tėveliu, pravardžiuojamu Liuciferiu

Dukra kasdien rašė laiškus tėvui, nors jis gyveno su kita moterimi ir sūnumi. Klausas dievino dukrą, todėl sąžiningai atrašinėjo. Tačiau ilgainiui iš prigimties kaprizingas ir nenuspėjamų nuotaikų žmogus ėmė rašyti grubiai, o pamažu ir visai nustojo.


Kartą, kai Nastassja jau buvo žymi, Klauso Kinskio memuaruose perskaitė apie neva intymius jos ryšius su tėvu. To ji neatleido.


“Tėvas žaibiškai pasikeitė, tapo visai kitokiu žmogumi, “- prisimena aktorė. Ji visuomet bijojo rasti panašumų. Viename interviu yra užsiminusi: “Nieko negaliu pakeisti. Po visko, ką padarė, vis tiek jis yra mano tėvas. Jaučiu jo genus. Kartais, kai negaliu savęs kontroliuoti, staiga imu jį suprasti…” Tėvas buvo nervingas žmogus. Nevaldomą seksualinę energiją išliedavo ne tik su moterimis, bet ir su vyrais, netgi abiejų lyčių vaikais.Jis žarstė pinigus, nuolat gėrė, dažnai buvo grubus ir žiaurus, mėgo kelti orgijas. Kaimynai jį vadino Liuciferiu.

Aktorės sėkmės pradžia

Grįžusi į gimtąją Vokietiją, Nastassja lankė mokyklą, piešė, eidavo į šokių vakarėlius. Viename Miuncheno roko klubų ją pastebėjo jaunas ir mažai žinomas režisierius Vimas Vendersas. Jis juostai “Melagingas ėjimas” ieškojo paaugliško amžiaus mergaitės. Ekrane Nasstasja vaidino kurčnebylę, bet jos sėkmė buvo žaibiška…


Prisiminusi tą laiką Nastassja sako: “Pirmą kartą gyvenime pasijutau didelės šeimos nare. Vimas ir jo žmona buvo labai geri. Jaučiau, kad jie manimi rūpinasi”


Paskui ji buvo pakviesta vaidinti televizijos filme “Mokyklos pranešimas”. Ji buvo mokinukė, viliojanti savo mokytoją. “Maniau, kad žiūrovai pasipiktins mano herojės elgesiu, – pasakojo aktorė, -tačiau po premjeros užgriuvo tūkstančiai laiškų, kuriuose vaikinai kvietė į pasimatymus, o merginos rašė, jog nori būti panašios į mane.” Po šio filmo ji jau galėjo padėti savo mamai ir sesei.

Režisierius Romanas Polanskis – šešiolikmetės meilužis

Būdama 16-kos nutarė tapti manekene. Viename vakarėlyje susipažiono su režisieriumi Romanu Polanskiu. Tuo metu jis buvo žurnalo “VOGUE” meninis redaktorius ir rengė kalėdinį 1976-ųjų numerį. Nastassją jis pakvietė važiuoti į Seišelių salas. Sulaukusi 16-kos, ji jau Romano Polanskio meilužė… “Su manimi jis keliavo, vedė į teatrus, patardavo, kokias knygas skaityti. Tai buvo nuostabu. Mes ir dabar esame geri draugai, “- pasakoja Kinski.


R.Polanskis ją išsiuntė į Angliją mokytis anglų akcento. Tuo pačiu metu jis pats turėjo bėgti iš Amerikos. Jį, apkaltintą nepilnametės išžaginimu, Anglijos valdžia galėjo išduoti. Nors pora savo ryšius slėpė, kol Nastassja sulaukė pilnametystės. Nastassja suvaidino garsioje Polanskio juostoje “Tesė”, kuri buvo nominuota 6 Oskarams, o aktorė tapo Amerikos numylėtine. Už šį vaidmenį Nastassja pelnė AUKSINĮ GAUBLĮ kaip geriausia aktorė. Garsiausi Holivudo režisieriai ir fotografai norėjo dirbti su ja. Prasidėjo stulbinančios sėkmės metai…

Nastassjos Kinski vyrai

Romanas Polanskis – pirmoji gyvenimo meilė. Vėliau jos meilužiais buvo tokie garsūs žmonės – M.Formanas, G.Depardieu. Jai visuomet patiko vyresni, patirtį turintys vyrai. Kai jai buvo 22-eji, susipažino su Egipto milijonieriumi Ibrahimu Mussa. Ištekėjo ir pagimdė sūnų bei dukrą. Pavadino juos rusiškais vardais – Sonia ir Alioša. Po 8 metų apkaltinta neištikimybe, skandalingai išsiskyrė. Vėliau ji užmezgė romaną su Quinsiu Džonsu. Gimė dar viena dukra. Ši pora taip pat iširo. Apie meilės ryšius Nastassja niekada nepasakodavo.


Tarp jos filmų yra “Meilės simfonija”, “Marijos meilužiai”, “Paryžius, Teksasas”, “Meilužiai”, “Raudoni laiškai”, “Amerikietiška rapsodija” ir kt.

Pagal Rūtos Staučytės parengtą str. “Savaitgalio žurnalui”