Lin-Manuel Miranda

Linas-Manuelis Miranda (Lin-Manuel Miranda, g. 1980 m. sausio 16 d.) – amerikiečių aktorius, kompozitorius, kūrėjas, dainininkas, dainų žodžių autorius ir prodiuseris. Labiausiai žinomas kaip Brodvėjaus miuziklų „In the Heights“ ir „Hamilton“ kūrėjas ir atlikėjas.
Linas-Manuelis Miranda augo šiaurinėje Manhatano dalyje, puertorikiečių Lus Tauns ir Luiso A. Mirandos šeimoje. Motina Lus Tauns buvo klinikinė psichologė, o tėvas Luisas A. Miranda dirbo Niujorko miesto mero Edo Kocho politiniu konsultantu. Linas-Manuelis turi vyresnę seserį Lus, kuri yra finansininkė.

Pirmąjį didelį įspūdį palikusį Brodvėjaus teatro miuziklą „Les Misérables“ Linas-Manuelis pamatė būdamas vos septynerių metų. Dar būdamas mokykloje jis pradėjo domėtis hiphopo ir R&B žanro muzika bei aktorystės menu, priklausė mokyklos teatro trupei. Būdamas vaikas Linas-Manuelis kūrė įvairias skambias melodijas ir dainas, viena iš jų 2006 m. tapo gubernatoriaus Elioto Spicerio kampanijos temine melodija.

Linas-Manuelis Miranda baigė Hanterio koledžo pradinę mokyklą, taip pat Hanterio koledžo vidurinę mokyklą ir įstojo į Veslio universitetą, teatro studijas. Antraisiais universiteto studijų metais Linas-Manuelis Miranda parašė pirmąjį juodraštinį „In the Heights“ miuziklo variantą ir kartu su Veslio universiteto studentų teatro trupe šį miuziklą tais pačiais metais pristatė universiteto bendruomenei.