Ken Watanabe

Aktorius

2010

Pradžia (2010)

- Saito
2006

Laiškai iš Ivo Džimos (2006)

- General Tadamichi Kuribayashi
2023

Kūrėjas (2023)

- Harun

Kenas Vatanabė (jap. 渡辺 謙 = Watanabe Ken; g. 1959 m. spalio 21 d. Koide, Nijigatos prefektūra, Japonija) – japonų teatro, kino ir televizijos aktorius. Atliko generolo Tadamichi Kuribayashi vaidmenį filme „Laiškai iš Ivo Džimos“, už kurį buvo nominuotas Oskarui už geriausią antraplanį vaidmenį, bei samurajaus Katsumoto Moritsugu vaidmenį filme „Paskutinis samurajus“. Taip pat žinomas dėl savo vaidmenų režisieriaus Christopher Nolan filmuose „Betmenas: pradžia“ ir „Pradžia“.

Biografija

Vatanabė gimė Koide mieste, Nijigatos prefektūroje. Jo motina buvo mokyklos mokytoja, o tėvas mokė kaligrafijos meno.

1978 m. baigęs vidurinę, Vatanabė persikėlė į Tokiją, kur pradėjo aktoriaus karjerą, vaidindamas teatro trupėje En. Dėmesio sulaukė po vaidmens pjesėje Shimodani Mannencho Monogatari. 1982 m. pirmą kartą suvaidino vaidmenis televizijos serialuose Michinaru Hanran ir Mibu no koiuta, pastarajame įkūnijo samurajų. 1984 m. debiutavo kino filme „MacArthur’s Children“. Japonijoje labiausiai žinomas dėl vaidmens 1987 m. 50 serijų trukmės draminiame seriale „Dokuganryu Masamune“ (liet. Vienaakis drakonas), kuris buvo rodomas per NHK televiziją.

2006 m. pelnė Japonijos kino akademijos apdovanojimą už geriausią pagrindinį vaidmenį filme „Ashita no Kioku“ (liet. Rytojaus prisiminimai), kuriame jis suvaidino pacientą, sergantį Alzheimerio liga.

1989 m. jam buvo diagnozuota kaulų čiulpų leukemija, tačiau jis pasveiko. 2006 m. savo autobiografijoje „Dare? – Who Am I?“ Vatanabė atskleidė, kad serga hepatitu C.