Keanu Reeves

Aktorius

2023

Džonas Vikas 4 (2023)

- John Wick
1999

Matrica (1999)

- Thomas A. Anderson / Neo

Geologas Samuleis Reeves (pusiau kinietis, pusiai havajietis) ir Patricia (anglė) susilaukė vaikelio Beirute 1964 m. Berniuką jie pavadino Keanu, kas iš havajiečių kalbos reikštų “šaltas vėjas kalnuose.”

Neilgai trukus Reevesų šeima persikėlė į Australiją, kur gimė sesutė Kim. Gaila, bet Reeves tėvų santuoka netruko ilgai, o porai išsiskyrus, mama su dviem vaikus išvyko į Niujorką. Čia mamytė sutiko Brodvėjaus ir Holivudo režisierių Paul`ą Aaron`ą. Nauja šeima apsigyveno Toronte. Reeves lig šiol turi Kanados pilietybę. Mažiau nei po metų Patricia ir Aaronas išsiskyrė, tačiau gyventi liko Toronte. Po to Keanu mama tekėjo dar dukart. Pirmąkart už žmogaus iš muzikinio pasaulio Roberto Millerio 1976-aisiais ( jiems gimė duktė Karina ), o antrąkart už Jacko Bondo, kirpyklos savininko. Tačiau ir šįkart jie išsiskyrė.

Keanu vaidinti pradėjo dar mokykloje, bet 17-kos metų visiškai metė mokslus. Jo didžiausios aistros buvo ledo ritulus ir teatras. Jo meilė sportui pravertė Keanu ruošiantis vaidmeniui filme “Young Blood” (1986). Po šio filmo Keanu nusprendė siekti karjeros Amerikoje – senu Volvo ir su 3000 dolerių kišenėje jis atvyko į Niujorką. Padedant eks-patėviui Paului Aaronui, 1987-aisiais Keanu gavo vaidmenį filme “River`s Edge” .

Netrukus filmai apsipylė vienas po kito (“Dangerous Liaisons”, “Litlle Budha” ir kt.), tačiau šlovę jam atnešė 1994 m. hitas “Greitis”, kuriame jis vaidino su simpatuškąja Sandra Bullock. Staiga Keanu tapo Holivude aktoriumi, kuriam už paslaugos siūlomi net 7 milijonai! Į dar didesnę viršūnę jį iškėlė filmai “Velnio advokatas” ir “Gandininė reakcija”.

Šiuo metu Keanu Reeves – garsiausias MATRICOS herojus NEO. Tylusis Keanu, iš kurio žodžio neišpeši, Matricoje išdarinėja tokius triukus, kad ojojoj…Kuriant trilogiją, Keanu Reeves Sidnėjuje turėji gyventi ištisus dvejus metus. “Sunkiausi buvo gyventi be šeimos ir draugų, – sako aktorius. Net 6 mėnesius Los Andžele Keanu intensyviai treniravosi. „Man jau nebe 22-eji, – pasakoja Keanu, – kūną atgaivindavau ledu ir vonia, pilna druskos.“