Julianne Moore

Aktorius

1995

Žudikai (1995)

- Electra
2001

Hanibalas (2001)

- Clarice M. Starling

Julianne Moore gimė 1960 m. gruodžio mėn. 30 d.Šiaurės Karolinoje, JAV. Jos mama – socialinė darbuotoja, tėvas – karininkas. Tėvo tarnyba vertė šeimą nuolat keltis iš vienos vietos į kitą, jie pakeitė net 23 gyvenamas vietas. Moore`ai gyveno Alabamoje, Džordžijoje, Teksase, Nebraskoje, Njū Džersyje, Niujorke, net Panamoje ir Vokietijoje. Čia ji praleido paauglystės metus.

Mokykloje Julianne lydėjo pašaipos ir nedraugiškos užuominos. Kaip sako aktorė, “klasėse visuomet yra vaikų, kurie yra per maži, kurie nešioja akinukus, kurie nėra sportiški. Aš buvau visi tie trys vaikai viename…”

Būsima žvaigždė baigė aktorystę Bostono universitete, o dirbti išvyko į Niujorką, kur ir prasidėjo aktorės karjera. 80-ųjų pabaigoje Julianne vaidino keletoje Brodvėjaus pjesių. Vėliau ji buvo pakviesta nusifilmuoti televizijos muilo operoje.

Didžiajame ekrane Julianne Moore pirmąkart suvaidino 1990-aisiais juostoje “Tamsiosios pusės istorijos” (“The Tales from the Darkside: The Movie”). Jos mažas, bet įsimintinas vaidmuo didelio biudžeto filme “Bėglys”, kur ji vaidino kartu su aktoriumi Harrosni Fordu paliko įspūdį garsiajam Holivudo režisieriui Stevenui Spielbergui, kuris be jokų bandymų pakvietė aktorę vaidinti filme “Dingęs pasaulis” (“The Lost World”).

Kai režisierius Paulas Thomas Andersonas rašė scenarijų filmui “Pašėlusios naktys”, jis iš anksto žinojo, kad pagrindinis moteriškas vaidmuo atiteks būtent Julianne Moore. Kaip prisimena aktorė: “Mane išgąsdino tai, kad turėjau vaidinti istorijoje apie pornografiją.” Tačiau ji vaidino ir atliko tai be priekaištų – vaidmuo atnešė aktorei “Oskaro” nominaciją. 1998-aisiais Julianne Moore suvaidino kritikų išgirtoje juostoje “Didysis Lebovskis”, 1999-aisiais filme “Idealus vyras”, “Meilės romano pabaiga” ( ir vėl – “Oskaro” nominacija ), garsiojoje juostoje “Magnolija”. Atrodo, aktorė sugeba puikiai pasirinkti vaidmenis. Šiemet jos vardas ir vėl skamba – kaip pripažįsta kritikai, visos filmo “Valandos” aktorės yra vertos “Oskaro”.

Aktorė buvo ištekėjusi už aktoriaus Johno Gouldo Rubino, bet 1993-aisiais sutiko režisierių Bartą Freundlichą ir ligi šiol gyvena su šiuo žmogumi, nors ir nėra oficialiai susituokusi.