Jeremy Irons

Anglų kino žvaigždė JEREMY IRONS`as gimė 1948 m. rugsėjo 19 d.


Jo tėvas – mokesčių inspektorius. Pats Jeremy Irons`as norėjo tapti veterinaru, tačiau taip jau išėjo, kad jis prisijungė prie teatro grupės Bristolyje.


Nuo 1971-ųjų jis atsiduria Londone. Nuo tada prasidėjo jo karjera teatre, vaidino jis ir televiziniuose projektuose. 1981 m. Ironsas vaidino filme “Prancūzų leitenanto moteris”, kur jo partnerė buvo aktorė Meryl Streep. Toliau sekė puikūs aktoriaus vaidmenys filmuose “Moonlighting” (1982) ir “Betrayal” (1982). Visą tą laiką aktorius bandė suderinti vaidmenis kine ir teatro scenoje.


1986-aisiais filmuodamasis filme “The Mission” aktorius susipažįsta su Robertu De Niro. Po to keletą metų Jeremy Ironsas atsiduoda Karališkajam Šekspyro teatrui, o filmuotis grįžta tik 1989-aisiais filme “Dead Ringers”.


1990 m. Jeremy Irons pelno “Oskaro” apdovanojimą už milijonieriaus, kaltinamo žmonos nunuodijimu, vaidmenį juostoje “Reversal of Fortune” (1990). Toliau pasipila vienas filmas po kito: “Damage” (1992 m.; čia jis vaidina žmogų, kuris pamilsta sūnaus sužadėtinę, akt. Juliette Binoche), “In Die Hard: With A Vengeance” (1995; vaidina kartu su Bruce Willis), “Stealing Beauty” (1996 m., rež. Bernardo Bertolucci, vaidino kartu su Liv Tyler), “Lolita” (1998 m., Nabokovo knygos ekranizacija).


Tarp jo filmų yra “Kafka”, “Dvasių namai”, “Žmogus su geležine kauke”, “Ketvirtas angelas”, “Laiko mašina” ir kt. Kai kurie jų buvo rodyti ir Lietuvos kino teatruose.


Jo žmona – Sinead Cusack, vedęs nuo 1978 m., augina du vaikus.


Jeremy Irons – puikus jojikas ir labai mėgsta slidinėti. Aktorius nekenčia gaminti, tačiau galėtų būti puikus sodininkas, nes myli gamtą.