Jake Gyllenhaal

Džeikobas Bendžaminas „Džeikas“ Džilenholas (angl. Jacob Benjamin „Jake“ Gyllenhaal; g. 1980 m. gruodžio 19 d.) – JAV aktorius. Už antraeilį vaidmenį filme „Kuprotas kalnas“ pelnė BAFTA apdovanojimą.
Gimė Los Andžele, Kalifornijoje, kino režisieriaus Stiveno Džilenholo (Stephen Gyllenhaal) ir scenarijų autorės Naomi Foner šeimoje. Jis turi švediškų ir angliškų šaknų bei yra kilęs iš kilmingos švedų Gyllenhaal šeimos.

Džilenholas vaidinti pradėjo nuo dešimties metų. Pirmąjį pagrindinį vaidmenį atliko 1999 m. filme „October Sky“, o po jo sekė vaidmuo nepriklausomame, kultiniame filme „Donis Darko“, kuriame jis suvaidino psichiškai sutrikusį paauglį. Jame taip pat vaidino ir jo sesuo – Megė Džilenhol. 2002 m. jis vaidino dar viename nepriklausomame filme „The Good Girl“, kartu su aktore Dženifere Aniston. 2004 m. jis nusifilmavo mokslinės fantastikos filme „Diena po rytojaus“, atlikdamas studento, įsitraukusio į katastrofiško globalinio atšalimo įvykių sūkurį, vaidmenį. Vėliau sekė suirzusio jūrų pėstininko vaidmuo filme „Desantininkai“ (2005 m.). Tais pačiais metais Džilenholas filmavosi LGBT tematikos juostoje „Kuprotas kalnas“, kuri jam atnešė kritikų pripažinimą. Už vaidmenį šiame filme jis buvo apdovanotas BAFTA geriausio antraeilio vaidmens aktoriaus apdovanojimu ir nominuotas Oskaro apdovanojimui toje pačioje kategorijoje. Nuo tada jam teko pagrindiniai vaidmenys tokiuose filmuose kaip „Zodiakas“ (2007 m.), „Persijos princas: laiko smiltys“ (2010 m.), „Meilė ir kiti narkotikai“ (2010 m.), „Išeities kodas“ (2011 m.), „Patruliai“ (2012 m.).