Ingeborga Dapkūnaitė

Aktorės tėvas buvo diplomatas, o mama dirbo meteorologe. Jie nemažai laiko praleisdavo Maskvoje, o Ingeborga juos aplankydavo tik per atostogas. Vilniuje ji gyveno su seneliais bei teta ir dėde, kuris dirbo muzikantu teatro orkestre.

Būdama ketverių Ingeborga debiutavo scenoje – Džiakomo Pučinio operoje „Madam Baterflai“. Prie to prisidėjo močiutė, kuri dirbo Vilniaus operos ir baleto teatre, administracijoje. Vėliau šoko, lankė tuo metu garsų Vilniaus dramos būrelį.[4] Mokytis baleto neleido tėvai.

1985 m. baigė studijas Lietuvos konservatorijoje (Jono Vaitkaus chorinio ir teatralinio meno fakultetas) ir pradėjo dirbti aktore Kauno dramos teatre. Vėliau dirbo aktore Vilniaus Jaunimo teatre. Kaip kino aktorė debiutavo 1984 m. Raimundo Banionio filme „Mano mažytė žmona“.

1993 m. debiutavo Holivude, seriale „Aliaska Kid“. Tais pačiais metais išsikėlė gyventi į Londoną ir pradėjo dirbti aktore viename Londono teatrų. Nuo XXI a. antrojo dešimtmečio dirbo aktore ir gyveno Rusijoje. 2022 m. pasisakė prieš Rusijos invaziją į Ukrainą ir Rusiją paliko.

Pirmasis vyras – Arūnas Sakalauskas, lietuvių aktorius, TV laidų vedėjas. Antrasis vyras – anglų režisierius Simonas Stokesas (išsiskyrė 2009 m.). Trečiasis vyras – Dmitrijus Jampolskis, rusų advokatas, verslininkas (santuoka 2013–2018 m.)

Sulaukusi 53-ejų (2016 m.) pati, be pakaitinės motinos, pagimdė sūnų. Jį pavadino Aleksu.