Hugh Jackman

Aktorius

2008

Australija (2008)

- The Drover
2006

Linksmos pėdutės (2006)

- Memphis (įgarsinimas)
2011

Grūdintas plienas (2011)

- Charlie Kenton
2006

Sensacija (2006)

- Peter Lyman
2006

Prestižas (2006)

- Robert Angier / Gerald Root

Hju Džekmanas (angl. Hugh Michael Jackman; g. 1968 m. spalio 12 d.) – Australijos kino aktorius ir prodiuseris. Labiausiai žinomas dėl savo Ernio vaidmens X-menų filmų serijose, taip pat filmuose „Keitė ir Leopoldas“, „Van Helsingas“, „Prestižas“, „Australija“, „Vargdieniai“ ir „Kaliniai“. Dėl savo vaidybos filme „Vargdieniai“ Džekmanas buvo nominuotas Oskarui geriausio aktoriaus kategorijoje. H. Džekmanas taip pat yra dainininkas ir šokėjas.

Hju Džekmanas gimė Sidnėjuje, Naujajame Pietų Velse, Greisės Mak Neil ir Kristoferio Džono Džekmano šeimoje. Jo tėvai buvo angai ir atvyko į Australiją 1967 m. Jo tėvai išsiskyrė, kai jis buvo aštuonerių, Džekmanas liko Australijoje kartu su savo tėvu ir dviem broliais, o mama su dviem jo seserimis grįžo į Angliją.

Džekmanas ėjo į Pimblio pradinę mokyklą, o vėliau lankė visų berniukų Knoks gramatikos mokyklą Sidnėjuje. Po baigimo jis praleido metus dirbdamas Upinhamo mokykloje, Anglijoje.[4] Grįžęs pradėjo studijuoti komunikacijas Sidnėjaus technologijų universitete, kurį baigė 1991 m.[5] Paskutiniais metais universitete jis lankė dramos kursus, kad gautų papildomus kreditus.

Gavęs bakalauro laipsnį Džekmanas pabaigė vienerių metų kursą „Kelionė“ Sidnėjaus aktorių centre. Po kurio jam buvo pasiūlytas vaidmuo populiarioje muilo operoje „Kaimynai“, bet jis vaidmens atsisakė,[6] kad galėtų lankyti Vakarų Australijos Scenos meno rūšių akademiją Editos Kovan universitete, kurį jis pabaigė 1994 m.