Emily Mortimer

Aktorius

2010

Kuždesių sala (2010)

- Rachel Solando
2005

Lemiamas taškas (2005)

- Chloe Hewett Wilton

Emilė Mortimer (angl. Emily Mortimer; g. 1971 m. gruodžio 1 d. Londonas, Jungtinė Karalystė) – britų televizijos, kino bei teatro aktorė.

Biografija

Emilė gimė Finsbury Park, Londone. Jos tėvas – teisininkas ir rašytojas John Mortimer, o motina – jo antroji žmona Penelope Gollop. Emilė taip pat turi jaunesnę seserį Rosie ir iš pirmos tėvo santuokos netikrą brolį Jeremy bei seserį Sally, taip pat netikrą brolį Ross Bentley iš tėvo nesantuokinio ryšio su aktore Wendy Craig.


Emilė mokėsi Šv. Pauliaus mergaičių mokykloje Vakarų Londone kartu su būsima aktore Reičele Vais, joje taip pat pirmą kartą dalyvavo teatro pasirodymuose. Vėliau ji įstojo į Oksfordo universiteto Linkolno koledžą ir toliau vaidino įvairiuose teatrų spektakliuose bei parašė keletą straipsnių „Daily Telegraph“. Pasirinktoji mokslo disciplina buvo anglų literatūra bei rusų kalba, kurią tobulindama Emilė 2 semestrus praleido Maskvoje, dramos mokykloje gilindama aktorystės žinias.


Viename iš Oksfordo universitete pastatytų spektaklių ją pastebėjo televizijos prodiuseriai ir pasiūlė vaidmenį mini seriale „The Glass Virgin“.


1996 m. Emilė debiutavo kine, kartu su Val Kilmer nusifilmavusi juostoje „The Ghost and the Darkness“. Iki 1999 m. ji vaidino įvairiuose britų televizijos serialuose bei kino filmuose: „Midsomerio žmogžudystės“, „Elžbieta“, „Sidras su Rouze“ ir kituose. Tais pačiais metais ji vaidino didelio populiarumo sulaukusiame romantiniame filme „Noting Hilas“, kuriame atliko pagrindinio herojaus Hju Granto pamestos merginos vaidmenį bei buvo pakviesta į JAV kuriamą serialą „Nojaus arka“.


2000-ųjų pradžioje Emilė nusifilmavo tokiuose filmuose kaip „The Kid“ su Briusu Vilisu ir „51-oji valstija“ su Robert Carlyle bei Samuel L. Jackson. 2006 m. ją buvo galima išvysti komedijoje „Rožinė pantera“, o 2009 m. – jos tęsinyje.


2008 m. ji atliko vieną pagrindinių vaidmenų nuotykių filme „Transsiberija“, kurio kūrimo darbai buvo vykdomi ir Lietuvoje. Nors už šį vaidmenį ji buvo nominuota Saturno apdovanojimui, aktorė kritiškai atsiliepė apie savo sugebėjimus vaidinti tokio žanro juostose.


2010 m. Emilė pasirodė režisieriaus Martin Scorsese juostoje „Kuždesių sala“.