Elijah Wood

Aktorius

2006

Linksmos pėdutės (2006)

- Mumble (įgarsinimas)
2011

Linksmosios pėdutės 2 (2011)

- Mumble (įgarsinimas)
1992

Amžinai jaunas (1992)

- Nat Cooper
2009

Devintasis (2009)

- 9 (voice)

Elijah Jordan Wood’as gimė 1981m. sausio 28d. Jis turi vyresnį brolį Zack’ą ir jaunesniąją seserį Hannah. Dar jaunystėje Elijah’as parodė sugebėjimą linksminti ir sužavėti publiką. Taigi motina nusprendė sūnų vežti į Los Andželą, į kasmetinį tarptautinį atlikėjų ir talentų asociacijos suvažiavimą (an International Modeling and Talent Association Convention).

Elijah’as greitai pasinėrė į vaidybos pasaulį. Iš pradžių pasirodė komerciniuose, o vėliau ir mažesniuose vaidmenyse televizijoje. Pirmasis lūžis buvo nedidelė rolė Paula’os Abdul filme 1988m. Tačiau svarbesnis vaidmuo – tai pasirodymas filme “Avalon” (1990).

1996m. Wood’as nusifilmuoja “Fliperyje”, kuris buvo sukurtas remiantis senu televizijos serialu. Kartu su šiuo vaidmeniu jis tarsi primena apie save ir vėliau pasirodo nesuskaičiuojamoje daugybėje įvairiausių filmų. Kritikai smalsavo, kaip jis būdamas toks patiklus vaikas, gali pritraukti žiūrovus. Tačiau Elijah’as įrodė, kad tai daro jį tik stipresnį. Kaip tik po to 1998m. pasirodę filmai “Gilus sukrėtimas” ir “The Faculty” nebuvo tokio charakterio kaip ankstesnieji. Praktiškai tai ir buvo ta riba, nuo kurios pasibaigė Elijah’o kaip vaiko ir prasidėjo stulbinanti jaunuolio karjera.

Be abejo, žymiausias Elijah’o Wood’o vaidmuo yra 2002m. pradėtoje kurti trilogijoje, kuri vadinama didžiausiu kada nors sukurtu filmų projektu – “Žiedų valdovas”. Jis tiesiog puikiai persikūnijo į hobito Frodo Baggings’o rolę, ypatingai antrojoje trilogijos dalyje “Žiedų valdovas: dvi tvirtovės”.

Nuo 2003m gruodžio mėnesio Elijah’as kartu su savo seserimi gyveno Niujorke, tačiau nepraėjus nei keliems mėnesiams jis persikrausto pas savo motiną, į svečių namus Santa Monikoje, kur prieš tai ir gyveno.

Elijah’as prisipažįsta turįs tūkstančius įvairiausių žanrų CD įrašų, nes dievina muziką. Mėgstamiausios knygos – tai “The Hobbit” ir “The Hunchback of Notre Dame” (Noterdamo katedros kuprius). Jis yra grupės Zwan fanas, kurią sukūrė buvęs Smashing Pumpkins muzikantas. Beje, Wood’as yra pirmasis oficialaus “Žiedų valdovo” fanklubo narys.