Dwayne Johnson

Aktorius

2013

Eilinis Džo. Kerštas (2013)

- Marvin Hinton / Roadblock

Dveinas Daglasas Džonsonas (Dwayne Douglas Johnson; g. 1972 m. gegužės 2 d. Heivorde) – aktorius, prodiuseris ir buvęs profesionalus imtynininkas, turintis JAV ir Kanados pilietybes. Dveinas buvo profesionalus imtynininkas organizacijoje WWE. Iš ten kilo žinoma jo pravardė „The Rock“ (liet. Uola), kuri lydėjo jį visus aštuonerius profesionalios karjeros metus. Filmai, kuriuose vaidino Dveinas uždirbo 3,5 mlrd. JAV dol. Šiaurės Amerikoje ir 11,1 mlrd. JAV dol. pasauliniu mastu[1] . Šiuo metu jis yra vienas sėkmingiausių aktorių pasaulyje.

Aktoriaus karjera

Su savo augančiu populiarumu Džonsonas žengė į filmų industriją dar būdamas WWE organizacijoje. Savo aktoriaus karjerą jis pradėjo televizijos šou „That Wresling Show“, kur viename epizode vaidino savo tėtį, kuris taip pat buvo imtynininkas. Beveik po metų jis pasirodė mokslinės fantastikos serialo „Star Trek: Voyager“ serijoje „Tsunkatse“ ir atliko ateivio imtynininko vaidmenį, ir kovojo prieš pagrindinį veikėją Sven of Nine. Kol Džonsonas neužsiėmė profesionaliu sportu, WWE organizacija toliau pardavinėjo „The Rock“ suvenyrus.

Savo, kaip profesionalaus aktoriaus, karjerą Dveinas Džonsonas pradėjo 2001 m. filme „Mumijos sugrįžimas“, 2002 m. „Skorpionų karalius“, veiksmo komedijoje „The Rundown“ (2003) ir „Walking Tall“ (2004). Taip pat jis atliko atraeilę rolę filme „Be Cool“ (2005) ir buvo pagrindinis antagonistas pagal kompiuterinį žaidimą sukurtame filme „Doom“ (2005).

Džonsonas taip pat tapo žinomas už atgaivintas filmų franšizes kaip antai „G.I. Joe: Retaliation“ ir „Greiti ir įsiutę“ su veikėju Luku Hobsu. 2013 m. gavo apdovanojimą iš vaikams skirto kanalo „Nickelodeon“ vaikų mėgiamiausio „užpakalių spardytojo“ kategorijoje.

2013 m. buvo pranešta, kad Dveinas bus vyresnysis prodiuseris ir veikėjas seriale „Ballers“, ir vaidins komedijos-dramos seriale apie amerikietišką futbolą žaidžiančius žaidėjus, gyvenančius Majamyje. Tų pačių metų gruodį „Forbes“ pranešė, kad Džonsonas buvo paskelbtas vienu iš daugiausiai uždirbančių aktorių. Taip pat Dveinas vaidino graikų mitologija paremtame filme „Heraklis“ (2014) ir taip pat grįžo į „Greiti ir įsiutę“ franšizės 6-ąją ir 7-ąją dalį veikėjo Luko Hobso vaidmenyje. 2016 m. jis bendrai su Kevinu Hartu vaidino veiksmo komedijoje „Central Intelligence“ ir buvo pagrindinis įgarsintojas „Walt Disney Animation Studios“ animuotame filme „Vajana“, kuriame vaidino pusdievį Mauoi.