Djimon Hounsou

Aktorius

2006

Kruvinas deimantas (2006)

- Solomon Vandy
2005

Sala (2005)

- Albert Laurent
2023

Gran Turismo (2023)

- Steve Mardenborough

Tikrasis vardas yra Djimon Gaston Hounsou. Gimęs vakarų Afrikoje į Paryžių kartu su šeima atvyko būdamas 13 m. Neturėjo darbo, valkatavo, miegojo po tiltais, o maisto rasdavo šiukšlių konteineriuose. Viskas apsivertė aukštyn kojom, kai dizaineris Thierry Mugler’is jį pastebėjo ir pakvietė būti modeliu. Po kiek laiko jis persikėlė į JAV, siekdamas tapti aktoriumi.

Bet prieš tai Djimon’as nusifilmavo keliuose muzikiniuose klipuose. Galima išskirti Janet Jackson “Love Will Never Do Without You” (1992) bei Madonnos.

Djimon’o Hounsou pirmasis didelis pasiekimas aktoriaus karjeroje – tai pasirodymas Steven’o Spielberg’o filme “Amistadas” (1997). Už šį vaidmenį jis gauna Auksinio Gaublio nominaciją. Seriale “Ligoninės priimamasis” Djimon’as suvaidino Mobalage Ikabo, pabėgėlį iš Nigerijos. Jo tikroji gimtinė – Beninas turi didžiausią sieną, kuri ribojasi su Nigerija.

2000m. Djimon’as pasirodo “Gladiatoriuje”. Darbas tokiuose stambiuose projektuose aktoriui atnešė sėkmę. 2002m. nusifilmuoja “Four Feathers”, o 2003m. aktorių galime išvysti “Lara Croft: Tomb Raider: The Cradle of Life”.

Djimon’as kartu su Charlize Theron buvo pirmieji afrikiečiai, nominuoti Oskaro apdovanojimams.