Christoph Waltz

Aktorius

2012

Ištrūkęs Džango (2012)

- Dr. King Schultz
2009

Negarbingi šunsnukiai (2009)

- SS Colonel Hans "The Jew Hunter" Landa
2022

Pinokis (2022)

- Count Volpe (voice)

Kristofas Valcas (vok. Christoph Waltz; g. 1956 m. spalio 4 d.) – austrų-vokiečių aktorius. Tarptautiniu mastu geriausiai žinomas dėl vaidmenų amerikiečių režisieriaus Kventino Tarantino filmuose. Pripažinimo sulaukė atlikęs antraplanius SS pulkininko Hanso Landos (filmas „Negarbingi šunsnukiai“) ir premijų medžiotojo dr. Kingo Šulco („Ištrūkęs Džango“) vaidmenis. Už šiuos vaidmenis jis pelnė po vieną Oskaro, BAFTA ir Auksinio gaublio apdovanojimus antro plano aktoriaus kategorijoje. Taip pat jam buvo įteiktas ir geriausio aktoriaus apdovanojimas Kanų kino festivalyje bei Ekrano aktorių gildijos apdovanojimas už Landos vaidmenį.

Asmeninis gyvenimas

Valcas laisvai kalba vokiškai, prancūziškai ir angliškai, jo veikėjai filmuose „Negarbingi šunsnukiai“ ir „Ištrūkęs Džango“ kalba šiomis kalbomis.

Valcas turi tris vaikus iš ankstesnės santuokos, o šiuo metu augina dukterį, kurios susilaukė su vokiečių kostiumų dizainere Judita Holste.

Jis turi Vokietijos ir Austrijos pilietybes. Pastaroji jam buvo suteikta 2010 m.

2021 m. interviu K. Valcas sakė, kad palaiko prevencines priemonės nuo COVID-19 ir kad jį erzina žvaigždės, kurios dėl jų skundžiasi.