Antonio Banderas

Aktorius

1995

Žudikai (1995)

- Miguel Bain
2022

Neatrastas (2022)

- Santiago Moncada
2011

Batuotas katinas Pūkis (2011)

- Puss in Boots (voice)

Jose Antonio Dominguez Bandera gimė 1960 m. rugpjūčio 10d. Malagoje, Ispanijoje. Bandera’s norėjo tapti profesionaliu futbolo žaidėju, tačiau lūžusi koja galutinai palaidojo visas viltis toliau dalyvauti aktyvioje sporto veikloje. Po traumos, 14-metis įsitraukia į dramos būrelio veiklą, kol galiausiai prisijungia prie teatro trupės, kuri gastroliuoja po visą Ispaniją. Antonio darbas teatre, jo vaidinimai gatvėse galiausiai padėjo tašką dėl patekimo į Nacionalinį Ispanijos Teatrą.

Kuomet vaidino teatre, Bandera’s patraukė režisieriaus Pedro Almadovar’o dėmesį, kuris paskirstė vaidmenis jauniems aktoriams savo debiutiniame filme “Labyrinth of Passion” (1982). Jis vaidino keliuose šio režisieriaus filmuose, tame tarpe ir filme “Matador”, kuris sulaukė nemažo palankumo bei susižavėjimo šūksnių. Bandera’so pripažinimas išaugo tik po dviejų metų, kai jis atliko pagrindinį vaidmenį filme “Tie me up! Tie me down!”.

Beveik nekalbantis angliškai, Bandera’as debiutuoja Jungtinėse Amerikos Valstijose, filme “The mambo kings”. Tai buvo vaidybos galimybių įrodymas, kad nepaisant fonetinių netikslumų, Bandera’sui pavyko nesulaukti kritinių pastabų ir suvaidinti sunkiai besiverčiantį muzikantą. Jis sulaužė Amerikoje vyraujančią tendenciją, kai suvaidino AIDS kamuojamo gėjaus meilužį filme “Filadelfija” (1993), kartu su Tomu Hanks’u. Filmo sėkmė Bandera’sui pelnė platų pripažinimą ir jau kitais metais jis gavo svarbų vaidmenį filme “Interviu su vampyru”.

1999m. filmuodamasis juostoje “Pamišę Alabamoje” vaidino kartu su savo žmona Melanie Griffith, kurią yra vedęs jau nuo 1996m. Pasižymėjęs kaip širdžių ėdikas ir talentingas dramų aktorius, Bandera’s turi ir kitą – komiškąją pusę, kurią padėjo atskleisti filmo “Desperado” režisierius Robert Rodriguez.

Filme “Šnipų vaikai” Antonio apkerėjo tiek vaikus, tiek suaugusius stulbinančiai įtikinamai suvaidinęs pagrobėją. Po filmo “Šnipų vaikai 2”, Bandera’s nusprendžia sugrįžti į filmus, orientuotus suaugusiems žiūrovams. Taigi šį aktorių galime išvysti istorinėje dramoje “Frida” ar vėl esantį vienoje komandoje su režisieriumi Rodriguez filme “Kartą Meksikoje”.