Anthony Hopkins

Aktorius

2011

Toras (2011)

- Odin
1994

Rudens legendos (1994)

- Col. William Ludlow
1998

Džo Bleko viešnagė (1998)

- William Parrish
2001

Hanibalas (2001)

- Dr. Hannibal Lecter

Gimusiam 1937 m. gruodžio 31 dieną, velsiečiui Philip Anthony Hopkins’ui moksalai sunkiai sekėsi. Būdamas vaikas labai artimas buvo su savo seneliu, kuris tik dėl jam vienam žinomų priežasčių, Anthony vadino “George”, o tėvas tuo tarpu – “Charlie”. 17 metų būsimos profesijos pagrindų mokosi karališkojoje Londono meno akademijoje (London’s Royal Academy of Dramatic Art).

Būsimojo Oskaro laureato debiutas – tai pasirodymas Ričardo Liūtaširdžio vaidmenyje, filme “The Lion in Winter” (1968). Televizijoje vaidina įvairius vaidmenis nuo vaikų pagrobėjo iki Adolfo Hitlerio. Beje, už pastarąjį vaidmenį Hopkins’as gavo Emmy apdovanojimą. Kitą Emmy gavo už Bruno Hauptmann’o vaidmenį filme “The Lindbreg Kidnapping Case”.

Anthony Hopkins’as buvo įspūdingas vaidinant tvarkingą daktarą filme “The Elephant Man” (1980). Tačiau dar didesnį įspūdį padarė sutrikusio pilvakalbio vaidmuo filme “Magic”.

Po stulbinančios karjeros Anthony Hopkins’as pagaliau sulaukė plataus publikos pripažinimo neįtikėtinoje, bet prikaustančioje dėmesį kanibalo žudiko rolėje, filme – “Avinėlių tylėjimas” (1991). Už šį vaidmenį Hopkins’as gavo Akademijos apdovanojimą kaip geriausias aktorius, praėjus lygiai 11 metų po jo tėvo mirties.

Hopkins’ui teko vaidinti du Amerikos prezidentus: Ričardą Niksoną filme “Nixon” (1995) bei Džoną Kvinsį Adamsą filme “Amistadas” (1997). Už šiuos abu vaidmenis Anthony’is taip pat gauna Oskaro apdovanojimus.

2001m. Hopkins’as sugrįžta į ekranus pristatydamas savo bejėgį, nepaprastai apsiskaičiusį personažą, Ridlio Skoto filme “Hanibalas”. Tačiau šis vaidmuo kritikų buvo nuvertintas. Dar blogiau, kai kurie aštrialiežuviai siūlė, kad aktorius būtų geriau nevaidinęs “Avinėlių tylėjimo” tęsinyje ir pasekęs Džudi Foster pavyzdžiu. Nepraėjus nei metams kartu su kitu filmu “Hearts in Atlantis” reputacija ir santykiai su kritikais bei publika pagerėja.

Kaip didžiausią malonumą per pastaruosius metus įvardina dažnus vizitus Jungtinėse Amerikos Valstijose, kurių metu sėda į automobilį ir važinėja po šalį gėrėdamasis jos bekraštybe.